Pierwszy gdyński turniej “o Podkowę Kasztanki Marszałka”

Gdyńskie Stowarzyszenie Brydżowe „Seniorzy” informuje PWZBS, że 11 Listopada 2019 po raz pierwszy, jako Gdynia, dołączyliśmy do ogólnopolskiej edycji Turnieju „O Podkowę Kasztanki Marszałka” organizując własny turniej  w mieście, w Centrum Aktywności Seniora (CAS).

Turniej ten zorganizowaliśmy dla 60 członków naszego Stowarzyszenia. Miał bardzo uroczystą oprawę, jako część gdyńskich obchodów Święta Niepodległości, z udziałem Wiceprezydenta Miasta Pana Michała Gucia oraz Dyrektor CAS. Na turnieju królowała elegancja, barwy narodowe i opowieści o związkach turnieju z historią. Gościliśmy sekretarza Zarządu Krajowego Piłsudczyków, z którym w południe odśpiewaliśmy hymn narodowy. Sponsorzy zapewnili atrakcyjną realizację turnieju : nagrody rzeczowe, dyplomy, ciastka, kawę. Uczestnicy turnieju nie ponosili żadnych kosztów. Turniej prowadził bardzo sprawnie Marek Kulpa. Nagrodą główną dla I-szej pary, która uzyskała 5-ty wynik w kraju (Jan Klapkowski i Bogumił Macierzyński), były dwie podkowy końskie z „certyfikatem”. 

Turniej przebiegał w radosnej atmosferze i spotkał się z pozytywnym odbiorem Władz Miasta Gdyni i planujemy przeprowadzać go w tej formule cyklicznie co roku. Planujemy też drugi turniej dla Stowarzyszenia – „Urodziny Gdyni” 10 Lutego 2020 w ramach świątecznych obchodów Miasta. Nasz gdyński „Ruch brydża sportowego 60+” jest ogromnym stowarzyszeniem, działającym dla 106 członków. Nasze turnieje cieszą się coraz większą popularnością. Ograniczeniem wielkości turniejów jest wysłużony sprzęt i jego ilość. W związku z tym turnieje możemy organizować tylko dla członków stowarzyszenia.

Gdyńskie Stowarzyszenie Brydżowe „SENIORZY” liczy na owocną współpracę z PWZBS. 

Załączamy protokół zwycięzców oraz fotoreportaż z inaugurującego turnieju „Kasztanki” w Gdyni.

Z poważaniem,
organizatorzy turnieju:

Jan Klapkowski                 Tel. + 48 605 079 540
Ewa Zagórska-Onoszko   Tel. +48 509 144 224
Tomasz Onoszko              Tel. +48 601 748 387

Adres korespondencyjny  : Gdyńskie Stowarzyszenie Brydżowe „SENIORZY”
                                                 Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (GCOP)
                                                 81-364 Gdynia, ul. 3 Maja 27-31
Email stowarzyszenia : [email protected]